Kullanım

Kitaplar soldaki 25 ana Kategori veya Dönemden birinde yer almaktadır. Ayrıca en altta, kitapların farklı şekilde sınıflandırıldığı kategoriler bulunmaktadır.

Eğer alt kategori varsa baştaki + işaretlerini tıklayarak alt kategorileri görebilirsiniz. Kitabın kapak resmini tıklamak resmi büyüterek daha fazla detaya ulaşmanızı sağlar. Alt-üst veya sağ-sol tuşları ile sonraki veya önceki kitaplara gidebilir, "esc" tuşu ile detaylardan çıkabilirsiniz.

Üst menülerde kitapların dillere göre listelerini, yazar listelerini ve yayımcı listelerini görebilirsiniz. Tüm bu linkler ile ulaşılan yan listeleri tıklayarak kitapların listelerini açabilirsiniz.

Arama kısmına kitap, yazar, yayımcı ismi de dahil olmak üzere herhangi bir kelime veya kelime parçası yazarak arama yapabilirsiniz.

Telif hakkı Koruma süresi, eser sahibi yaşadığı sürece ve ölümünden itibaren 70 yıldır. Eser sahibi tüzel kişiyse, koruma süresi aleniyet tarihinden itibaren 70 yıldır. Sahibinin ölümünden sonra alenîleşen eserlerde koruma süresi ölüm tarihinden sonra 70 yıldır.

Eser sahibi belli değilse, koruma süresi eserin alenîyet kazanmasından itibaren 70 yıldır. Koruma süresi eser alenîleşmediği sürece işlemeye başlamaz. Koruma sürelerinin dolmasıyla birlikte eser sahibine tanınan mali haklar sona erer. Bu sebeple koruma süresi dolmuş eserler, eser sahibinden izin alınmaksızın serbestçe kullanılabilir.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, bu kütüphanede kitapların/dergilerin okunabilmesi ancak başka bir kaynakta okunabilir hale getirildiyse o kaynağın linki ile veya telif hakkının bittiği kesin olan durumlarda doğrudan tarama dosyasına ulaşarak mümkün olmaktadır.