Kullanım

Dergiler soldaki 12 kategoriden birinde yer almaktadır. Baştaki + işaretlerini veya kategorinin kendisini tıklayarak o kategorideki dergileri görebilir, dergiyi tıklayarak fasikülleri detayları ile görebilirsiniz. Fasikülün kapak resmini tıklamak resmi büyüterek daha fazla detaya ve eğer veritabanına yüklendiyse fasikülün fihristine ulaşmanızı sağlar. Bir makalenin üstüne tıkladığınızda makale PDF formatında başka bir pencerede açılacaktır. Tıklama ile sonuç alınamaması makale içeriğinin veritabanına yüklenmediğini gösterir. Alt-üst veya sağ-sol tuşları ile sonraki veya önceki sayılara gidebilir, "esc" tuşu ile detaylardan çıkabilirsiniz.

Üst menülerde dergilerin alfabetik veya kronolojik olarak listelerini, halen yayımlanmakta olan dergileri, indeksi ve içeriği olan dergileri, dergilerin yayımcılarını, koleksiyondaki eksiksiz dergileri, eksik fasikülü olan dergileri veya eksik fasikülleri, vs.. görebilirsiniz. Tüm bu linkler ile ulaşılan sayfalardaki dergi isimlerini tıklayarak derginin kendi sayfasına gidebilirsiniz.

Arama kısmında dergi ismi, makale başlıkları, yazar ismi ve fasikülün yayım tarihi aramaları olmak üzere 4 bölüm mevcuttur.

Telif hakkı Koruma süresi, eser sahibi yaşadığı sürece ve ölümünden itibaren 70 yıldır. Eser sahibi tüzel kişiyse, koruma süresi aleniyet tarihinden itibaren 70 yıldır. Sahibinin ölümünden sonra alenîleşen eserlerde koruma süresi ölüm tarihinden sonra 70 yıldır.

Eser sahibi belli değilse, koruma süresi eserin alenîyet kazanmasından itibaren 70 yıldır. Koruma süresi eser alenîleşmediği sürece işlemeye başlamaz. Koruma sürelerinin dolmasıyla birlikte eser sahibine tanınan mali haklar sona erer. Bu sebeple koruma süresi dolmuş eserler, eser sahibinden izin alınmaksızın serbestçe kullanılabilir.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, bu kütüphanede kitapların/dergilerin okunabilmesi ancak başka bir kaynakta okunabilir hale getirildiyse o kaynağın linki ile veya telif hakkının bittiği kesin olan durumlarda doğrudan tarama dosyasına ulaşarak mümkün olmaktadır.